ספרים
הרצאות
ייעוץ

ניהול: אם אינך יכול להילחם בהן, הצטרף אליהן


[14/5/2014]

 

[רשמים מכנס בחירת החברות שהכי טוב לעבוד בהן]

בשבוע שעבר השתתפתי בכנס השנתי בו מכתירים העיתון הכלכלי "דה מרקר" וחברת BDI את החברות שהכי טוב לעבוד בהן. שמחה גדולה לא הייתה שם. שוב בחרו משתתפי הסקר הרחב את חברת החשמל כחברה שהכי טוב לעבוד בה. כחברה בה הכי היו רוצים לעבוד. במקום השני ניצבה חברת אינטל המתחרה בשנים האחרונות בחברת החשמל על המקום הראשון.

תהילה ינאי, מנכ"ל משותף של  BDIהציגה את תוצאות הסקר ואמרה שמתוצאותיו נשקף רצון העובדים לעבוד בחברות יציבות מבחינה תעסוקתית, גם אם פועל בה ועד עובדים כוחני. עולה איפה כי העובדים רוצים לעבוד בחברות שכצרכנים יש להם לא מעט ביקורת לגבי התנהלותן.
"השנה," אמרה, "ניכר הרצון לעבוד בשירות הציבורי" (שעונה על הצורך ביציבות תעסוקתית). משרדי הממשלה מופיעים לראשונה ברשימה (מקום 30). התופעה בולטת במיוחד בקרב עובדים בגילאי 45+ המתקשים במציאת עבודה המתאימה לכישוריהם.
ממצאים נוספים שהציגה:
- עלייה בחשיבותו של השכר כמרכיב מרכזי בשיקול בחירת מקום עבודה
- עלייה בחשיבות של איכות החיים (השוואה בין השנים 2011-2014). פרמטרים כמו גמישות שעות עבודה וקירבת מקום העבודה למקום המגורים
- פער ביו ההצהרות על נכונות של מעסיקים לגייס עובדים בני 45+ לבין גיוסם בפועל
- 13% מהחברות ש"טוב לעבוד בהן" מנוהלות על ידי מנכ"ליות. לעומת 8% מכלל החברות המובילות במשק

דיברו גם אחרים.
מנכ"ל רכבת ישראל, בועז צפריר, גילה דאגה מהמיקום הגבוה ברשימה של גופים ממשלתיים. "רוצים לעבוד שם בגלל קביעות" אמר, "ואותה צריך לבנות במסגרת חדשה. הסיבות שבגללן אדם צריך לרצות לעבוד בחברה הן פריון, תרומה למשק ומעורבות בעשייה; ולא בגלל שמנגנון השכר בחברה הוא על טייס אוטומטי שקשור לשליטה על השאלטר בגופים ציבוריים". לדבריו, "בסקטור הפרטי, בעיקר בגופים שיש להם מונופול, מנסים לאמץ את כללי המשחק (הנלוזים, כך השתמע מדבריו) של הסקטור הציבורי. איפה שיש ואקום ניהולי," אמר צפריר, "נכנס ועד העובדים".

העיתונאית מירב ארלוזורוב הגנה על העובדים. "הם מחפשים שכר וקביעות כתגובה על כך שמתייחסים אליהם בגישת 'השתמש וזרוק'." 

לקבלת מידע * *

 אני מאשר קבלת דיוור למייל

עבור לתוכן העמוד