ספרים
מאמרים
הרצאות
ייעוץ

הלו הלו, אלו לא העובדים "שלך" – אלו אנשים שעובדים לפרנסתם

"נו", סונט בי האלטר אגו שלי, "גם אחרי התוכנית השלישית של 'בוס בהשוואה' יש לך מה למסור לאומה?"

"אני קצת מיואש", אני אומר לו, "מצד אחד אני רואה את התוכנית מתחילתה ועד סופה, ומצד שני אני מדי פעם מזיז את העיניים הצידה כדי לא להביך את העובדים."

"אהה", אומר לי האלטר בהבנה מעושה, "כדי שלא יחושו חוסר נוחות מכך שאתה, אדם זר, פתאום נחשף לפרטים מאד אישיים שלהם."

"כן", אני אומר לו, "זה לא יאומן. אדם אומר דווקא למצלמה של ערוץ 2 דברים שהוא לא אמר עד עכשיו, לדבריו, לאנשים הקרובים לו. מה זה פה?"

"אני אגיד לך מה זה פה", אומר האלטר, כעוס משהו, "פה זו תוכנית על הבעלים של 'קפה קפה', שמפגינה מול המצלמה את נשיותה, את הצלחתה, את רגישותה ואת טוב ליבה."

"נראה לך שאפשר לכתוב את זה?", אני שואל בחשש, "קצת קשה לי לבקר אנשים באופן אישי קבל עם ועולם."

"היא נחשפה במודע, לא? כך שהיא הזמינה את זה", עונה האלטר בביטחון, "ואגיד לך עוד משהו שעיצבן אותי בסגנון שלה. היא אומרת לעובד 'אני החלטתי שתבוא אלינו לסוף שבוע', 'אני החלטתי שתלמד נהיגה'. רגע, ואם הוא לא רוצה. תשאלי מה דעתו, ראבאק."

"נכון", אני מודה, "גם לי זה הפריע".

"תודה רבה", מודה לי האלטר בציניות וממשיך לחצוב להבות: "וזה שהיא אומרת לעובדים שהיא שמחה על כך שיש לה כאלו אנשים שעובדים 'בשבילה' וזה שהיא אומרת למצלמה שאלו העובדים 'שלה' - זה לא הפריע לך? בואנה, אלו בני אדם חופשיים. הם לא שלך ולא עובדים בשבילך, הם עובדים לפרנסתם."

האמת, יש משהו בדבריו של האלטר אגו שלי. הוא אמנם קצת בוטה אבל טענותיו צודקות.
הבוסית של "קפה קפה" היא אולי בחורה טובה שצמחה מלמטה, כפי שהיא אוהבת לספר, אבל אולי שלא מדעת היא נוקטת סגנון שמרדד את כבודם של אנשים.

שוקי

לקבלת מידע * *

 אני מאשר קבלת דיוור למייל

עבור לתוכן העמוד